medifine

0216 305 13 82

0532 421 54 81


kulaktan ateş ölçer kullanımı

Kulaktan Ateş Ölçer Nasıl Kullanılır


Medifine kulaktan ateş ölçertek düğme ile tüm işlemlerin yapılmasını sağlar.Öncelikle açılış düğmesine basınız ürün sistemsel kontrolleri yaptıktan sonra son ölçüm bilgisini ekrana getirir yaklaşık 1 sn sonra ürün ölçüme hazırdır.

Kulaktan ölçüm yapıldığı zaman üzerinde alın aparatı olmadan ve ekranda kulak işareti göründüğü zaman kulak kısmına ürünü getirip başlama düğmesine basabilirsiniz yaklaşık 1 sn basılı tutup bıraktıktan sonra ölçüm sonucu ekrana gelecektir.Dikkat edilmesi gereken kulağa veya ölçüm bölgesine yerleştirdikten sonra start düğmesine basmaktır.

Alından Ateş ÖlçerKonumunda yine ekranda alın işareti mevcut olup aparatın takılı olması gerekmektedir.Sağ şakağa dayayıp start düğmesine basılmalı ve alna temas ederek sola doğru çekilmelidir işlem bittiğinde start düğmesini bıraktığınızda ölçüm sonucu ekrana gelicektir.Ürünün infrared ölçüm yapması nedeni ile alından temas etmedende ölçüm yapılabilir.Alından ateş ölçme aparatı temizlenebilir.

Ürünün yine arka pil kapağında bulunan düğmeye ürünün start düğmesine bastıktan sonra ilk açılışta basarsanız saat F ve C ayarları gelicektir saati ayarladığınız zaman otamatik olarak ürün oda ısısı ölçümüne başlayacaktır.Ürünün oda ısısını ölçebilmesi için yaklaşık 10 dakika ortamda bekletilmelidir. Ateş ölçer kulaktan yüksek ateş durumunda alarm sinyali vermektedir.